niedziela, 06 maj 2018 09:32

Aktorzy i liderzy

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od 1 kwietnia br. uczestnicy ŚDS zaczęli kolejny projekt!

Od 1 kwietnia 2018 r. Środowiskowy Dom Samopomocy zaczął realizować kolejny projekt trzyletni, dofinansowany ze środków PFRON , pt. "Aktorzy i liderzy - nowy wymiar samodzielności". Do udziału w projekcie zostało zakwalifikowanych 30 uczestników, którzy zostali podzieleni na trzy grupy, ze względu na poziom funkcjonowania i rodzaj niepełnosprawności.

Zajęcia są kontynuacją projektu ”Rehabilitacja poprzez dramę”, który korzystnie wpłynął na holistyczny rozwój beneficjentów. W obecnym projekcie zostały wprowadzone innowacje takie jak videotrening umiejętności społecznych, którego zadaniem jest filmowanie sytuacji związanych z codziennością osób niepełnosprawnych. Zarejestrowane materiały video nagrane przez specjalistów w tym zakresie, będą miały za zadanie modelować właściwe zachowania w pokonywaniu problemów dnia codziennego osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz związanych z tym przeżyć.

Dodatkowo, w ramach zajęć projektu realizowane będą zajęcia z fizjoterapeutą i psychologiem.

Program zajęć opracowany jest odpowiednio do potrzeb każdego beneficjenta na podstawie obserwacji, wywiadu z opiekunami oraz z samym beneficjentem, a także na podstawie wniosków własnych specjalisty. W czasie spotkań każdy podopieczny ma możliwość poprawy funkcjonowania psychofizycznego, zgodnie z harmonogramem projektu.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czytany 1951 razy Ostatnio zmieniany środa, 06 czerwiec 2018 09:36
Zaloguj się, by skomentować

Zaloguj się

On-line

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.