niedziela, 31 marzec 2019 07:19

Rehabilitacja 25 Plus

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Realizujemy pilotażowy program PFRON!

           W listopadzie 2018 roku  rozpoczął się  i jest prowadzony w ramach placówki OREW, pilotażowy projekt „Rehabilitacja 25 plus”, finansowany ze środków PFRON. Jego beneficjentami są absolwenci szkół specjalnych przysposabiających do pracy oraz absolwenci OREW. Są to dorosłe, niezatrudnione osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które nie są objęte rehabilitacją społeczną w placówkach dziennej aktywności. Głównym celem projektu jest zebranie doświadczeń służących wypracowaniu rozwiązań zapewniających absolwentom ciągłość oddziaływań terapeutycznych z zakresie utrzymania samodzielności i niezależności w życiu społecznym, a także w zakresie dotyczącym ich aktywności zawodowej.

             Uczestnicy w ramach projektu korzystają z treningu umiejętności funkcjonalnych, podtrzymywania umiejętności szkolnych, treningu samodzielności i obsługi oraz rozwijają swoje kompetencje w zakresie życia społecznego.

            Udzielamy im też wsparcia w zakresie usług opiekuńczych i pielęgnacyjnych, biorą udział w zajęciach usprawniających, terapeutycznych i wspierających ich ruchowo. Zapewniamy również naszym beneficjentom pomoc psychologiczną i wsparcie w bieżących sprawach życia codziennego. Rozwijamy i wzmacniamy u nich nabyte wcześniej umiejętności, zachęcamy do jak największej aktywności i samodzielności życiowej. Podejmowane są także działania aktywizujące ich zawodowo, odbywa się to w ramach zajęć kulinarnych, wszelkiego rodzaju prac porządkowych oraz podczas pielęgnacji należącego do PSONI  ogrodu. Podczas różnego rodzaju wyjść i wycieczek, a także przy udziale we wszystkich imprezach okolicznościowych organizowanych przez OREW uczestnicy mają okazję rozwijać swoje kompetencje społeczne i poznają różnorodne formy spędzania czasu wolnego.

            Staramy się by byli jak najbardziej sprawczy i gotowi do dorosłości, na miarę swojego osobistego potencjału.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czytany 1411 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 26 wrzesień 2019 12:47
Zaloguj się, by skomentować

Zaloguj się

On-line

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.