pitax baner

Posiadamy status organizacji pożytku publicznego. Możesz nas wesprzeć przekazując 1% swojego podatku dochodowego. Wypełniając zeznanie podatkowe wpisz nasz numer KRS. Jeden procent twojego podatku pomoże nam finansować rehabilitację i edukację osób z niepełnosprawnością intelektualną i przyczyni się do przygotowania ich do samodzielnego życia oraz integracji społecznej.

Skorzystaj z bezpłatnego programu do rozliczania podatku i automatycznie przekaż nam 1% - kliknij tutaj.

KRS 0000325123

Zapisz

Zapisz

 Nasz aktualny adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Regulamin Sekcji Rady Rodziców

 w zakładce: O NAS -> INFORMACJE

 

Zapisz

Zapisz

piątek, 18 sierpień 2017 07:42

Program Ochrona i Promocja Zdrowia 2017

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W okresie od marca 2017 do grudnia 2017 roku  w Środowiskowym Domu Samopomocy realizowane jest zadanie publiczne z zakresu „Ochrony i promocji zdrowia oraz przeciwdziałaniu uzależnieniom i patologiom społecznym”.

Organizowanie zajęć profilaktycznych ma na celu wzrost poziomu umiejętności funkcjonowania, podnoszenia  i podtrzymywania umiejętności nabytych oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych, w szczególności skierowanych do osób nieradzących sobie w życiu oraz z zaburzeniami psychicznymi i funkcji życiowych w celu wyrobienia w sobie nawyku zdrowego stylu życia.

Działania w zakresie realizowanego zadania prowadzone są w formie grupowej i indywidualnej 2-3 razy w tygodniu po 3-4 godziny. Zajęcia oparte są na różnorodnych metodach terapii i dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości podopiecznych ŚDS. Do takich zajęć zaliczyć możemy m.in. arterapię czy zajęcia kulinarne. Inną formą zajęć są wyjścia poza Ośrodek np; na siłownię, które pomagają naszym uczestnikom rozwinąć i poprawić u nich sprawność fizyczną, zapoznać się z innymi aktywnymi formami spędzania czasu wolnego. Organizowane wyjścia do kina oraz na występ kabaretu Neonówka pomagają poznać miejsca kultury ale również panujące w nich zasady. Inną formą realizacji zadania publicznego są całodniowe wycieczki w której wzięli udział rodzice i opiekunowie m.in. do Geometrii w Grudziądzu. W trakcie trwania tych zajęć podopieczni zapoznali się z zasadami aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie, ale również z działaniami, które mają pomóc im podjąć trafne decyzje dotyczące wyborów, określania systemów wartości, samodzielności, zachowań asertywnych i umiejętności radzenia sobie z presją społeczną.

Nasze działania podejmują problematykę zagrożeń wynikających z palenia papierosów, spożywania alkoholu, zażywania narkotyków i innych środków odurzających, agresji i przemocy. Zajęcia mają pomóc naszym podopiecznym odnaleźć się i nauczyć radzić w trudnej dla nich rzeczywistości. Naszym celem jest również eliminacja sytuacji i okoliczności sprzyjających rodzeniu się  czynników zagrażających zdrowiu uczestników. Realizacja projektu pozwala kształtować postawy prozdrowotne i prospołeczne, podejmować świadome decyzje oparte na wiedzy i zrozumieniu problemu, pomaga wzmocnić wiarę w siebie i poczucie własnej wartości, naucza poszanowania dla potrzeb drugiego człowieka z jednoczesnym poszanowaniem własnych praw.

 

 

 Zadanie publiczne współfinansowane jest przez Gminę Miejską z siedzibą w Pruszczu Gdańskim.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czytany 822 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 19 październik 2017 08:16
Zaloguj się, by skomentować